bennerkorpusautoturn banerlt

FormZ free

0.00 (0 głosów)
Kategoria: Projektowanie 3D
Producent: AutoDesSys, Inc.

 

formZ 8.5 Free Win  formZ 8.5 Free Mac

 

formZ free jest znakomitym narzędziem, aby rozpocząć projektowanie w 3D. Darmowa wersja programu (również do zastosowań komercyjnych) pozwala na tworzenie podstawowych jak i zawansowanych obiektów 3D.

 

Nawet wersja darmowa umożliwia druk na drukarce 3D, wykonanie analizy nasłonecznienia. Podając lokalizację modelu, program może wykonać wizualizację zmieniających się cieni dla zmieniającego się dnia roku lub zmieniającej się pory dnia i zapisać ją do pliku video. Położenie słońca oraz czasy jego wschodu i zachodu są dla każdej lokalizacji ustalone indywidualnie, dlatego wykonana analiza dobrze odzwierciedla rzeczywistość. Oprócz światła dystansowego jakim jest słońce, w modelowaniu można użyć jeszcze 3 inne rodzaje świateł: otoczenie, punktowe i stożkowe.

 

Program występuje także w wersji komercyjnej - zawiera większą funkcjonalność.

  

Kto może korzystać z darmowej licencji, oraz informacje dodatkowe

Użytkownicy domowi Tak
Uczniowie i studenci Tak
Placówki edukacyjne Tak
Firmy (wykorzystanie komercyjne) Tak
Dokumentacja techniczna Polska dokumentacja do formZ
Forum Forum formZ
Wersja komercyjna formZ jr oraz formZ pro

Średnia ocen innych użytkowników:

Ocena programu

Lista ocen innych użytkowników:

Dodaj swoją ocenę:

Dyskusja o programie:

comments powered by Disqus

Najpopularniejsze programy

Darmowa przeglądarka plików DWG, DXF, DWT, DWF. Pozwala na otwieranie plików, wykonywanie pomiarów, porównywanie rysunków oraz wydruk. Wersja 32 i 64 bit.

KOMPAS 3D LT pozwala na swobodne tworzenie modeli, jak również import brył w formacie SAT (z AutoCADa), i wygodne tworzenie rzutów płaskich i przekrojów. Moduł do rysowania...

Znakomite połączenie edytora tekstu z programem obliczeniowym.

formZ free jest znakomitym narzędziem, aby rozpocząć projektowanie w 3D. Darmowa wersja programu (również do zastosowań komercyjnych) pozwala na tworzenie podstawowych jak i zawansowanych...